Časté dotazy

V ČEM SE LIŠÍ STŘÍKANÁ PĚNA S OTEVŘENOU A UZAVŘENOU STRUKTUROU?

Stříkaná pěna s uzavřenou strukturou buněk nepropouští vlhkost. Proto je vhodná zejména všude tam, kde se počítá se zvýšenou vlhkostí. Vrstva pěny o tloušťce 5 cm a více navíc funguje jako parozábrana.
Oproti tomu stříkaná pěna s otevřenou strukturou buněk umožňuje průchod vodní páry, čímž může stavební konstrukce dýchat a minimalizuje se tak výskyt plísní. Díky těmto vlastnostem ji lze použít i do dřevostaveb. Tento typ je nejpoužívanější.

KDE LZE STŘÍKANOU PĚNOVOU IZOLACI POUŽÍT?

Tento typ izolace dokáže spolehlivě nahradit veškeré klasické izolační materiály, a to tepelně izolační i parotěsně izolační. Stříkaná pěnová izolace je vhodná pro izolaci základů, podlah, izolaci obvodového pláště budov a střech. Je jedno, zda se jedná o rekonstrukci stavby či novostavbu.

JAKÉ MÁ STŘÍKANÁ PĚNOVÁ IZOLACE SLOŽENÍ?

Stříkaná pěna je směsí dvou látek (Izokyanátu a pryskyřice), které při smíchání pod určitou teplotou a tlakem vytvoří speciální směs. V té vznikne pomocí nadouvadel obrovské množství malých vzduchových bublinek, čímž směs navýší svůj objem 50 -150 x. Podle vzniklé buněčné struktury se potom pěny dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk.

JAKÁ JE TRVANLIVOST STŘÍKANÉ PĚNY?

Pokud je zaizolování pěnou provedeno správně, nemění pěna svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Stříkaná pěna totiž bez problémů přilne na všechny podklady, svojí flexibilitou se přizpůsobí i pohybu budovy a drží tak velmi pevně za každé situace.

JE STŘÍKANÁ IZOLACE ODOLNÁ VŮČI PLÍSNÍM A HLODAVCŮM?

Celistvá izolační vrstva stříkané pěny eliminuje proudění vzduchu, čímž minimalizuje riziko hromadění vlhkosti. Oproti běžným izolacím stříkaná izolace dokáže zajistit dostatečné zateplení domu k tomu, aby byla eliminována kondenzace na povrchu, a tudíž nevzniká prostředí náchylné k tvorbě plísní. Polyuretanová pěna navíc neláká ani hlodavce. 

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám plně k dispozici:

Kontaktní formulářPůsobíme po celé Moravě:
Adamov, Blansko‎, Bojkovice‎, Brno‎, Brtnice‎, Brumov-Bylnice‎, Brušperk‎, Břeclav‎, Břidličná‎, Bučovice‎, Bystřice nad Pernštejnem, Bystřice pod Hostýnem, Bzenec‎, Dačice‎, Dolní Kounice, Dubňany‎, Frenštát pod Radhoštěm, Fryšták‎, Hanušovice‎, Hodonín‎, Holešov‎, Hranice, Hrotovice‎, Hrušovany nad Jevišovkou, Hulín‎, Hustopeče‎, Chropyně‎, Ivančice‎, Ivanovice na Hané, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice‎, Jevíčko‎, Jevišovice‎, Karolinka‎, Kelč‎, Klobouky u Brna, Kojetín‎, Konice‎, Kopřivnice‎, Koryčany‎, Kostelec na Hané‎, Kroměříž‎, Kunovice‎, Kunštát‎, Kuřim‎, Kyjov‎, Lanžhot‎, Letovice‎, Lipník nad Bečvou‎, Litovel‎, Loštice‎, Luhačovice‎, Mikulov‎, Miroslav, Modřice‎, Mohelnice‎, Moravská Třebová, Moravské Budějovice, Moravský Beroun, Moravský Krumlov, Náměšť nad Oslavou, Napajedla‎, Němčice nad Hanou, Nové Město na Moravě, Nový Jičín, Olešnice, Otrokovice‎, Plumlov‎, Podivín‎, Pohořelice, Potštát‎, Přerov, Příbor, Rájec-Jestřebí, Rajhrad‎, Rosice, Rousínov‎, Rožnov pod Radhoštěm‎, Rýmařov‎, Slavičín‎, Slavkov u Brna, Slavonice‎, Slušovice‎, Staré Město, Strážnice, Šlapanice‎, Šternberk‎, Štíty‎, Šumperk‎, Telč‎, Tišnov, Tovačov, Třebíč, Třešť, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Újezd u Brna, Uničov, Úsov, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Valtice, Velká Bíteš, Velká Bystřice, Velké Bílovice, Velké Meziříčí, Velké Opatovice, Velé Pavlovice, Veselí nad Moravou, Veverská Bítýška, Vizovice, Vracov, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Zbýšov, Zlín, Znojmo, Zubří, Ždánice, Židlochovice.